تماس با سردبیر: gilavaei@gmail.com تماس با نویساد:perslit@gmail.com درباره ما بایگانی پیوندکده   کتابخانه ادبیات بومی هنر داستان شعر
دوستان، یاران و خوانندگان گرامی، خواهشمندیم هنر و ادبیات پرس لیت را به دیگران نیز معرفی کنید چهار شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱ اکتبر ۲۰۱۷

"نه"،هزاران "نه" به اعدام
سوسن شهبازی

”ما بیرون زمان ایستاده ایم
با دشنه یی تلخی‌ در گرده هایمان
در مردگان خویش
نظر می‌بندیم
باطرح خنده یی
و نوبت خود را انتظار میکشیم
بی‌ هیچ خنده یی”

10 اکتبر ، روز جهانی مبارزه با اعدام است واین در شرایطی است که کشور ما ایران ، در جهان، مقام دوم و در آسیا مقام اول را دارد.
کافی است که نگاهی به وطن ویرانمان در این سالها بیافکنیم وقلبهای تپنده ی تیرباران شده وسرهای فرو افتاده ی آرزومند را در پای چوبه های دار ببینیم.
آیا " زندگی"، همان که به گفته ی سهراب سپهری : " چیزی نیست که لبِ طاقچه ی عادت، از یاد ِ من وتو برود" آنچنان بی ارزش و کم اعتبار است که به هر بهانه ای ، مغلوبِ فرمان ِجانیان ِ حکمران ِ تحمیلی، برما شود؟
" زندگی ، پرشی دارد اندازه ی عشق" ، برای عشق و نجات زند گی باید تلاش کنیم چرا که اعدام ، طنابی است که هر لحظه می تواند گلوی هرکدام از ما را بفشارد.
در 10 اکتبر در هرکجای این دنیا که ایستاده ایم به اعدام، این مرگ قا نونی ، "نه " بگوییم.
یادمان نرود که رژیم جهل وجنایت جمهوری اسلامی ایران ، تنها با اعدام و ایجا د رعب و وحشت ، توانسته است صدای اعتراض بخش عظیمی از مردم ما را خاموش کند و بیش از سه دهه به حکومت ننگین خود ادامه دهد.
در چنین شرایط دهشتناکی باید زنده باد زندگی، فریادمان باشد و"نه" به اعدام، آرمانمان!
سوسن/-

.
رسانه هنروادبیات پرس لیت | Create Your Badge
 

به صفحه خود در فیس بوک پیوند دهید:Share  

بازگشت به صفحه نخست