تماس با سردبیر: gilavaei@gmail.com تماس با نویساد:perslit@gmail.com درباره ما بایگانی پیوندکده سیاسی / ویژۀ انقلاب کتابخانه ادبیات بومی هنر داستان شعر
دوستان، یاران و خوانندگان گرامی، خواهشمندیم هنر و ادبیات پرس لیت را به دیگران نیز معرفی کنید

پیام میگوئل لویناز
رییس یوآی  به نسرین ستوده

پاریس، 31 دسامبر 2014
خانم نسرین ستوده،
وکیل دادگستری
تهران
ایران

ارسال توسط ایمیل

خانم ستود
ۀ عزیز، همکار گرامی،

همانگونه که احتمالا آگاه هستید، یوآی اِ، انجمن جهانی وکلا، بیش از 85 سال است که از حرفۀ وکالت دفاع کرده و در عین احترام به تنوع فرهنگی و حرفه ای، بین وکلا و سایر متخصصان حرفۀ حقوق در سراسر جهان ارتباط، همکاری و تبادل دانش را ارتقاء داده است.
بسیار خوشحالم که به عنوان رییس یوآی اِ، به اطلاع شما برسانم که کمیتۀ مدیران یوآی اِ  تصمیم گرفته است تا عضویت فردی در یوآی اِ را مطابق اصل 1.سی مقررات داخلی یوآی اِ به شرح زیر به شما اعطاء کند:
"وقتی وکیلی در کشور خویش توسط هر مقام یا دستگاه قانونی و سیاسی که تحت‌الامر آن است، با نقض مبانی اساسی حرفه که در اصل 3.1 قوانین انجمن تشریح شده اند مورد اذیت و آزار قرار میگیرد، و درصورتیکه این اقدامات باعث وضع تنبیهات یا منع شخص از انجام حرفۀ وکالت بشود، کمیتۀ مدیران ممکن است تصمیم به اعطای عضویت فردی در انجمن و یا مجوز حفظ شرایط وکالت به آن شخص را بگیرد، حتی اگر (به دلیل همان اذیت و آزار) این وکیل دیگر واجد شرایط تعریف شده در اصل 6.1 قوانین نباشد..."
باعث افتخار ماست که ورود شما به سازمان‌مان را خوش‌آمد بگوییم و چنین مدافع برجستۀ حقوق بشری را در میان اعضای خود ببینیم. تعهد خدشه ناپذیر شما به حقوق بشر و استقلال حرفۀ وکالت و شهامت تزلزل‌ناپذیر شما در رویارویی با دشواریهای غیرقابل تحمل شخصی و حرفه‌ای برای همۀ ما الهام‌بخش است. 
از این فرصت استفاده کرده و حمایت خویش را مجددا اعلام میکنیم و به شما اطلاع میدهیم که یوآی اِ ظرف روزهای آتی نامه‌ای برای کانون وکلای ایران ارسال خواهد که طی آن تعهدات کانون نسبت به حفظ استقلال خویش و حصول اطمینان از محافظت از وکلای ایرانی برای انجام فعالیتهای حرفه‌ای خود بدون ارعاب، آزار و یا دخالتهای بی پایه را یادآور خواهیم شد. ما بر این حقیقت اصرار خواهیم ورزید که هیچ وکیلی نمی‌بایست برای اقداماتی که در راستای اجرای وظایف حرفه‌ای خویش انجام میدهد مورد تعقیب قضایی، شامل اقدامات تنبیهی، قرار بگیرد.
درصورتیکه نیاز به اطلاعات بیشتری در مورد عضویت خود در یوآی اِ داشته باشید، میتوانید با ما تماس بگیرید.
ما همچنان وضعیت شما و وضعیت سایر همکاران شما را که به علت انجام فعالیتهای خویش به عنوان مدافعان حقوق بشر در بازداشت یا تحت ارعاب به سر میبرند را از نزدیک دنبال خواهیم کرد.
 
با احترام،
 
میگوئل لویناز
رییس یوآی 

 

به صفحه خود در فیس بوک پیوند دهید:Share  

رسانه هنروادبیات پرس لیت | Create Your Badge
 
بازگشت به صفحه نخست