تماس با سردبیر: gilavaei@gmail.com تماس با نویساد:perslit@gmail.com درباره ما بایگانی پیوندکده سیاسی / ویژۀ انقلاب کتابخانه ادبیات بومی هنر داستان شعر
دوستان، یاران و خوانندگان گرامی، خواهشمندیم هنر و ادبیات پرس لیت را به دیگران نیز معرفی کنید

اعتراض اصولگرایان به برگزاری کارناوال تئاتر در رشت

۱۳۹۴/۱۰/۱۶

شهرداری «رشت» ۱۲ دی ماه به مناسبت «روز رشت» جشنی با شرکت شماری از جوانان دختر و پسر برگزار کرده که این برنامه با اعتراض گروهی از روحانیون و فعالان سیاسی و فرهنگی اصول‌گرا مواجه شده است.

به گزارش سایت محلی «کاسپین»٬ سعید مهدوی٬ مسئول سابق نهاد رهبری در دانشگاه‌های گیلان روز دوشنبه (۱۴ دی) گفته «در روز رشت مانور گناه راه انداخته و دختران ما به رقص پرداخته‌اند.»

سایت‌های تندرو می‌گویند در این جشنواره تئاتر «حرکت‌های عجیب و غریب، پوشش‌های کاملا نامتعارف و آرایش‌های آن‌چنانی» برگزار شده است
سایت‌های تندرو می‌گویند در این جشنواره تئاتر «حرکت‌های عجیب و غریب، پوشش‌های کاملا نامتعارف و آرایش‌های آن‌چنانی» برگزار شده است

محمود باقری‌ خطیبانی٬ عضو شورای شهر رشت نیز به سایت محلی «در گیلان» گفته «در روزی که علامه النمر به شهادت رسید، مسئولان برگزاری همایش روز رشت به شادی و سرور» پرداخته‌اند.

برخی سایت‌های اصول‌گرا نیز با انتشار تصاویری از این جشن نوشته‌اند که در شهر رشت «مانور و کارناوال گناه» برگزار شده است.

سایت «هشت دی» نیز در گزارشی به انتقاد از برگزاری چنین مراسمی پرداخته و از مسئولان شهرداری رشت خواسته در این خصوص توضیح دهند.

سایت «گیلان آنلاین» هم نوشته این برنامه با «حرکت‌های عجیب و غریب، پوشش‌های کاملا نامتعارف و آرایش‌های آن‌چنانی» برگزار شده است.

برخی رسانه‌های اصولگرا می‌گویند شرکت‌کنندگان ماسک‌های غربی به صورت خود زده‌اند
برخی رسانه‌های اصولگرا می‌گویند شرکت‌کنندگان ماسک‌های غربی به صورت خود زده‌اند

به نوشته این سایت «اختلاط راحت دختر و پسر، رقاصی و حرکات موزون، استفاده از ماسک‌هایی که در جشن‌های خاص غربی مورد استفاده قرار می‌گیرد» بخش دیگری از این برنامه بوده است.

مسئولان شهرداری رشت این برنامه را بزرگ‌ترین کارناوال نمایشی ایران معرفی کرده‌اند که در آن ۲۲ گروه نمایشی حضور داشته‌اند.>http://www.radiofarda.com/content/f35_iran_rasht_cultural_fest/27470031.html

 
 
 

 

 

 

رسانه هنروادبیات پرس لیت | Create Your Badge
 

به صفحه خود در فیس بوک پیوند دهید:Share  

بازگشت به صفحه نخست