تماس با سردبیر: gilavaei@gmail.com تماس با نویساد:perslit@gmail.com درباره ما بایگانی پیوندکده   کتابخانه ادبیات بومی هنر داستان شعر
دوستان، یاران و خوانندگان گرامی، خواهشمندیم هنر و ادبیات پرس لیت را به دیگران نیز معرفی کنید  

بازگردانی مجدد یک شاهکار ضد جنگ

مهرداد قاسمفر

۰۶/آبان/۱۳۹۷

رمان وداع با اسلحه از شاهکارهای ادبیات آمریکاست به قلم ارنست همینگوی. شمایلی در جهان ادبیات انگلیسی زبان، که جدای از درخشش آثارش، هرچه که به او مرتبط است از سلوک و منش شخصی‌اش، وقایع زندگی‌اش، حرف‌ها و مصاحبه‌هایش، تا آدم‌های پیرامونش و حتی شیوه مرگش، در تمام شش دهه‌ای که با شلیک تفنگ شکاری به حیات خود پایان داد، تا همین امروز، سوژه جذاب و منحصر به فردی بوده است.

بی‌دلیل نیست که اغلب آثار مهمش به بیشتر زبان‌ها و البته فارسی، ترجمه و از نو دوباره ترجمه می‌شوند. آخرینش، وداع با اسلحه است که همین تابستانی که پشت سر گذاشتیم با ترجمه تازه‌ای از «نازی عظیما» به سفارش «نشر افق» در تهران منتشر شد.

نازی عظیما سال‌ها پیش، رمان «پیرمرد و دریا» از همینگوی را منتشر کرده و نیز ترجمه‌های معتبری از فوکو، نرودا، ریتا گیبرت، هنری میلر، داریوش شایگان و دیگران را در کارنامه دارد.

از این مترجم ساکن آمریکا دعوت کردم به برنامه این هفته نمای دور-نمای نزدیک. در عین حال سطرهایی از رمان وداع با اسلحه را نیز با صدای مترجم کتاب در این برنامه خواهید شنید:

بازگردانی مجدد یک شاهکار ضد جنگ؛ گفت‌وگو با نازی عظیما

بازگردانی مجدد یک شاهکار ضد جنگ؛ گفت‌وگو با نازی عظیما
  • 16x9 Image
    مهرداد قاسمفر
    مهرداد قاسمفر شاعر، نویسنده و روزنامه‌نگار فرهنگی و اجتماعی است که از بیش از یک دهه پیش با رادیوفردا همکاری می‌کند. او در این سال‌های علاوه بر تهیه گزارش‌های متنوعی در حوزه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی و اجتماعی، تهیه‌کنندگی چندین مجموعه را به عهده داشته که از جمله آنها برنامه‌های هفتگی «جنگ فرهنگی» و «نمای دور، نمای نزدیک» است.
.https://www.radiofarda.com/a/nazi-azima-interview-on-Hemingway-A-Farewell-to-Arms/29568536.html
رسانه هنروادبیات پرس لیت | Create Your Badge
 

به صفحه خود در فیس بوک پیوند دهید:Share  

بازگشت به صفحه نخست