دوستان، یاران و خوانندگان گرامی، خواهشمندیم هنر و ادبیات پرس لیت را به دیگران نیز معرفی کنید
تماس سردبیر: perslit@gmail.com   نویساد و ارسال مطلب: info@perslit.com بایگانی پیوندکده بیانیه ها و برنامه ها سیاسی کتابخانه ادبیات بومی هنر داستان شعر

بیانیه کانون نویسندگان ایران

در اعتراض به قتل ستار بهشتی

یکی از سرفصل­های سرکوب، قتل متهمین در زندان و در حین بازجویی است. اگر چه مردم ایران با این پدیده آشنا هستند و شرایط زندان­های چند دهه اخیر را از یاد نبرده­اند.
اکبر محمدی، زهرا کاظمی، زهرا بنی یعقوب، هدی صابر، امید رضا میر صیافی و . .  . و تازه­ترین مورد ستار بهشتی کارگر وبلاگ­ نویسی که جز بیان نظراتش هیچ "جرمی" نداشت. پلیس فتا او را دستگیر و بازداشت کرد و پس از چند روز  خبر مرگ او را به خانواده­اش اطلاع داد! در هنگام خاک­­­­­ سپاری او نیز فقط یک نفر از اعضای خانواده­اش اجازه حضوریافت. این واقعیت دردناک تبلور فضایی است که اکنون مردم در آن نفس می­کشند: بهای سخن گفتن و معترض بودن مرگ است.
نام­هایی که برشمردیم  فقط بخشی از فهرست برملا شده­ی مرگ­هایی است که قتل­های زنجیره­ای را به یاد می­آورد و با همان جدیت باید به افشا و مقابله با آن پرداخت.
کانون نویسندگان ایران دستگیری، بازداشت و به طریق اولی قتل جوان وبلاگ­نویس، ستار بهشتی، را محکوم می­کند و خواهان روشن شدن کامل زوایای این واقعه و دستگیری و محاکمه آمران و عاملان این جنایت است.
تنها در صورتی می­توان به چنین فجایعی پایان داد که "آزادی اندیشه و بیان بی­هیچ حصر و استثنا برای همگان" قانون جاری جامعه شود. 

کانون نویسندگان ایران
23/آبان/1391

 

به صفحه خود در فیس بوک پیوند دهید:Share  

بازگشت به صفحه نخست