دوستان، یاران و خوانندگان گرامی، خواهشمندیم هنر و ادبیات پرس لیت را به دیگران نیز معرفی کنید
    سه شنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۲۳ آپريل ۲۰۱۳
تماس سردبیر: gilavaei@gmail.com   نویساد و ارسال مطلب: perslit@gmail.com بایگانی پیوندکده بیانیه ها و برنامه ها سیاسی کتابخانه ادبیات بومی هنر داستان شعر

          

   اطلاعیه ی کانون نویسندگان ایران
به مناسبت در گذشت مجید امین مؤید

مجید امین مؤید(1309- 1393)، نویسنده، مترجم، فعال سیاسی و عضو دیرین کانون نویسندگان ایران درگذشت. امین مؤید که نزد دوستان و دوستداران اش به "مجید آقا" شهره بود، فرزند سربلند، رنج کشیده و خود ساخته ی مردم آذربایجان بود و بیش از هفده سال از عمرعزیز خود را در زندان ها و زندان- تبعیدگاه های رژیم گذشته گذراند. در طی سال های دراز زندان آثار گران قدری از نویسندگان بزرگ جهان، از سیمون دوبووار و برتولت برشت تا آرنولد هاوزر را به فارسی در آورد و در دسترس جامعه ی ادبی ایران نهاد؛ کتابی نیز در نقد و بررسی وشرح آثار برشت نوشت. "مجید آقا" تا زنده بود و تا بیماری جانکاه توان اش را نگرفته بود، در همه ی جلسه های مجمع عمومی و جمع مشورتی کانون نویسندگان ایران فعالانه شرکت داشت و حتی در جریان انتخابات مکاتبه ای سال 1387 بارها مورد بازجویی مقام های امنیتی قرار گرفت. از آخرین فعالیت های امین مؤید انتقال کمک های کانون به زلزله زدگان زلزله ی اخیر آذربایجان بود. امین مؤید تعهدی پایدار به انسان و آزادی داشت.
کانون نویسندگان ایران درگذشت این یار دیرینه ی خود را به خانواده ی محترم امین مؤید، دوستداران او و جامعه ی فرهنگی مستقل کشور تسلیت می گوید و در مراسم بزرگداشت اش در کنار خانواده و دوستان اش حضور خواهد یافت.

کانون نویسندگان ایران
                                        6/3/1393        

 

به صفحه خود در فیس بوک پیوند دهید:Share  

بازگشت به صفحه نخست