تماس با سردبیر: gilavaei@gmail.com تماس با نویساد:perslit@gmail.com درباره ما بایگانی پیوندکده سیاسی / ویژۀ انقلاب کتابخانه ادبیات بومی هنر داستان شعر
دوستان، یاران و خوانندگان گرامی، خواهشمندیم هنر و ادبیات پرس لیت را به دیگران نیز معرفی کنید

بار دیگر از نشست ادبی کانون نویسندگان ایران جلوگیری شد

 

آدینه ۸ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۷ فوریه ۲۰۱۵   

امروز جمعه هشتم اسفند نشست ادبی کانون نویسندگان ایران با عنوان "عصر ترجمه" به زنجیره ی ممانعت های ارگان امنیتی پیوست. کمیسیون فرهنگی کانون در پی روزها تلاش و برنامه ریزی، و در شرایطی که حق استفاده از مکانهای عمومی از آن سلب شده است، توانست سالن یک رستوران را برای برگزاری برنامه ادبی خود اجاره کند. سخنرانان را انتخاب و لوازم و وسایل لازم را فراهم آورد و در حد محدود برگزاری جلسه را اطلاع رسانی کند. اما یک ساعت مانده به آغاز برنامه مامور یکی از ارگانهای امنیتی به سالن مراجعه میکند و به مسئولین آن میگوید که جلسه کانون نباید برگزار شود . به این ترتیب در به روی کانون بسته شد. با این کار بار دیگر به نویسندگان مستقل کشور یادآور شدند که از ابتدایی ترین حق شهروندی برخوردارنیستند.
نزدیک به یک ماه پیش نیز از نشست ادبی که قرار بود در منزل یکی از اعضای کانون برگزار شود ممانعت و خانم سرحدی زاده (صاحب خانه) به شعبه ای از وزارت اطلاعات احضار شد.
با وجود ممنوعیت برگزاری جلسه تعدادی از اعضای کانون و علاقمندان بیرون سالن جمع شدند.(عکسها )
در نشست ادبی امروز قرار بود بابک احمدی، ناصر زرافشان، علی عبداللهی، عباس مخبر و حسن مرتضوی در باره ترجمه هایشان سخنرانی کنند.

برگرفته از صفحه رسمی کانون نویسندگان ایران در فیسبوک

رسانه هنروادبیات پرس لیت | Create Your Badge
 

به صفحه خود در فیس بوک پیوند دهید:Share  

بازگشت به صفحه نخست