دوستان، یاران و خوانندگان گرامی، خواهشمندیم هنر و ادبیات پرس لیت را به دیگران نیز معرفی کنید
    سه شنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۲۳ آپريل ۲۰۱۳
تماس سردبیر: gilavaei@gmail.com   نویساد و ارسال مطلب: perslit@gmail.com بایگانی پیوندکده بیانیه ها و برنامه ها سیاسی کتابخانه ادبیات بومی هنر داستان شعر

بیانیه کانون نویسندگان ایران
کارگران بازداشتی را آزاد کنید!

 

امسال اول ماه مه، روز گرامی­داشت بیش از 2میلیارد نفر کارگر در سراسر جهان کارگران ایران از هر گونه تجمع و راه­پیمایی و برگزاری مراسم حتا در بسته­ترین مکان­ها و مسالمت­آمیزترین شکل­ها با خشونت هر چه بیشتر منع شدند. چند تن از کارگران شب پیش از اول ماه مه (10 اردیبهشت) در خانه های خود بازداشت شدند، عده ای از کارگران نیز در محل پایانه­ی میدان آزادی مورد اهانت و ضرب و شتم قرار گرفتند و بازداشت شدند و شماری نیز که در باغ­های دور از تهران گرد آمده بودند پس از برخوردهای خشونت­آمیز دستگیر و روانه­ی زندان شدند. از سرنوشت برخی از بازداشت­شدگان هنوز اطلاعی در دست نیست .
کانون نویسندگان ایران از کوشش و مبارزه­ی همه­ی کارگران برای احقاق حقوق خود، از جمله حق تشکیل تشکل­های آزاد و برگزاری مراسم مسالمت­آمیز پشتیبانی می­کند. ما بنا به منشور خود برای کارگران و همه­ی مردم حق آزادی اندیشه و بیان قایل ایم . از این رو، خشونت و سرکوب کارگران را در روز اول ماه مه محکوم می­کنیم و خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط کارگران بازداشت شده هستیم.

کانون نویسندگان ایران
16 اردیبهشت 1393

 

به صفحه خود در فیس بوک پیوند دهید:Share  

بازگشت به صفحه نخست