دوستان، یاران و خوانندگان گرامی، خواهشمندیم هنر و ادبیات پرس لیت را به دیگران نیز معرفی کنید
    سه شنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۲۳ آپريل ۲۰۱۳
تماس سردبیر: gilavaei@gmail.com   نویساد و ارسال مطلب: perslit@gmail.com بایگانی پیوندکده بیانیه ها و برنامه ها سیاسی کتابخانه ادبیات بومی هنر داستان شعر

اطلاعیۀ کانون نویسندگان ایران به مناسبت درگذشت علیشاه مولوی


علیشاه مولوی (1392- 1331)، شاعر و عضو دلسوز و پیگیر کانون نویسندگان ایران، بر اثر سکتۀ مغزی درگذشت. علیشاه در سراسر عمر نه چندان درازش همواره دغدغۀ آزادی بیان داشت و هیچ­گاه فعالیت ادبی را جدا از مبارزه برای گسترش دامنۀ آزادی نمی­دانست. از علیشاه مولوی دفترهای شعر «نشانه­های زمینی»، «شهید سوم»، «آواهای آغاز»، «از خلق و امپریالیسم»، «خلق­نامه»، و سرانجام «کاملن خصوصی برای آگاهی عموم»منتشر شده است. علیشاه از سانسور و لت­وپار کردن حاصل عمر نویسندگان به دست سانسورچیان چنان نفرتی به دل داشت که هرگز حاضر نشد آخرین دفتر شعر خود «کاملن خصوصی ...» را برای گرفتن مجوز به وزارت ارشاد بسپارد و از این رو به هزینۀ خود آن را چاپ و پخش کرد. در مقدمۀ کتاب نوشت «شعرهایم را فرزندانم می­دانم، دوست نداشتم با سانسورچی­ها تنها بمانند، چون با آن­ها مثل بچه ­های بزهکار رفتار می­کردند».
کانون نویسندگان ایران ضایعۀ درگذشت علیشاه مولوی را به خانواده و یاران او و جامعۀ فرهنگی مستقل کشور تسلیت می­گوید و در مراسم بزرگ­داشت او در کنار خانواده و یارانش حضور خواهد یافت.

کانون نویسندگان ایران
15/12/92

 

به صفحه خود در فیس بوک پیوند دهید:Share  

بازگشت به صفحه نخست