تماس با سردبیر: gilavaei@gmail.com تماس با نویساد:perslit@gmail.com درباره ما بایگانی پیوندکده سیاسی / ویژۀ انقلاب کتابخانه ادبیات بومی هنر داستان شعر
دوستان، یاران و خوانندگان گرامی، خواهشمندیم هنر و ادبیات پرس لیت را به دیگران نیز معرفی کنید
يکشنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۵ - ۴ سپتامبر ۲۰۱۶

اطلاعیۀ کانون نویسندگان ایران به مناسبت درگذشت حمید یزدان‌پناه

حمید یزدان‌پناه (1395-1328) شاعر، مترجم و عضو هیئت دبیران کانون نویسندگان ایران روز پنج‌شنبه یازدهم شهریور در منزل خود درگذشت .
او یکی از اعضای متعهد کانون بود و در جلسه‌های هیئت دبیران و نیز جمع مشورتی کانون حضور موثر داشت. در تعهد او به آرمان آزادی همین بس که پس از امضای متن "ما نویسنده ایم"، مشهور به "متن134نویسنده"، در محل کار خود تحت شدیدترین فشارها قرار گرفت تا امضای خود را پس بگیرد و حتی رتبه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی اداری او را تنزل دادند اما او هرگز قدمی وا پس ننشست.
یزدان¬پناه مترجمی فعال و پرکار بود و آثار بسیاری از نویسندگان برجسته¬ی جهان را به فارسی درآورد، از آن جمله است "باد سهمگین" از میگوئل آنخل آستوریاس "یادداشت‌های سال بد" از جی.ام.کوتسی، "جانورها" ازجویس کرول اوتس، "دیوانگی" از هاجین و ... حمید یزدان‌پناه دو مجموعه‌‌ از شعرهای خود را نیز با عنوان‌های "ماه در کوچه" و "خاتون خیابان شصت‌ وشش" منتشر کرده بود.
کانون نویسندگان ایران با دریغ و درد درگذشت حمید یزدان‌پناه، شاعر و مترجم آزادی‌خواه و سانسورستیز را، به خانواده، دوستان و دوست‌داران او و نیز به جامعه‌ی فرهنگی مستقل کشور تسلیت می‌گوید و در مراسم خاک‌سپاری و بزرگ¬داشت او در کنار خانواده‌اش خواهد بود.
یادش گرامی و راهش پایدار باد.

کانون نویسندگان ایران
شهریور1395 12

 

رسانه هنروادبیات پرس لیت | Create Your Badge
 

به صفحه خود در فیس بوک پیوند دهید:Share  

بازگشت به صفحه نخست