تماس با سردبیر: gilavaei@gmail.com تماس با نویساد:perslit@gmail.com درباره ما بایگانی پیوندکده سیاسی / ویژۀ انقلاب کتابخانه ادبیات بومی هنر داستان شعر
دوستان، یاران و خوانندگان گرامی، خواهشمندیم هنر و ادبیات پرس لیت را به دیگران نیز معرفی کنید

بیانیه کانون نویسندگان ایران
کانون نویسندگان ایران امروز هفتم شهریور به مناسبت درگذشت محمدجواد خردمند بیانیه ای منتشر کرد.

متن بیانیه:
دریغ؛ نویسنده‌ای متعهد و شریف از میان ما رفت!
محمد جواد خردمند ( 1323 – 1394) نویسنده ، روزنامه‌نگار و عضو کانون نویسندگان ایران روز جمعه ششم شهریور در بیمارستان کسری تهران درگذشت. او یکی از اعضای متعهد و فعال کانون بود و حتی در دوران بیماری و دردهای شدید ناشی از آن یک‌ ‌دم از همراهی و انجام امور کانون خودداری نکرد. درست یک سال پیش بود که مجمع عمومی کانون با وجود شرایط تهدید‌آمیز در منزل و با تلاش او برگزار شد. امسال نیز او از این که مجمع عمومی کانون در خانه‌اش برگزار شود با روی باز استقبال کرد اما متاسفانه بیماری سرطان آخرین رمق‌هایش را نیز بلعید و او رابا وجود روحیه‌ی قوی سرانجام از پای انداخت. "قصه‌های کوچک برای آدم‌های بزرک" و "یک مشت گرفتاری" از جمله آثار محمد جواد خردمند است. همچنین او مدت‌ها سردبیر مجله‌ی کلک بود. با مرگش بی‌تردید کانون عضوی ارزشمند را از دست داد.
کانون نویسندگان ایران درگذشت محمد جواد خردمند نویسنده‌ی آزادی‌خواه و ضد سانسور را به خانواده، دوستان و دوست‌داران او و نیز به جامعه‌ی فرهنگی مستقل کشور تسلیت می‌گوید و این روزها در کنار خانواده‌ی او خواهد بود. یادش گرامی و پردوام باد!

کانون نویسندگان ایران
7 شهریور 1394

برگرفته از از صفحۀ کانون نویسندگان ایران در فیسبوک

رسانه هنروادبیات پرس لیت | Create Your Badge
 

به صفحه خود در فیس بوک پیوند دهید:Share  

بازگشت به صفحه نخست