تماس با سردبیر: gilavaei@gmail.com تماس با نویساد:perslit@gmail.com درباره ما بایگانی پیوندکده   کتابخانه ادبیات بومی هنر داستان شعر
دوستان، یاران و خوانندگان گرامی، خواهشمندیم هنر و ادبیات پرس لیت را به دیگران نیز معرفی کنید شنبه ۵ آبان ۱۳۹۷ - ۲۷ اکتبر ۲۰۱۸

گـــزارش

حضور ساکت بر مزار علی‌اشرف درویشیان


مراسم نخستین سالروز درگذشت علی‌اشرف درویشیان نویسنده نامدار و عضو برجسته‌ی کانون نویسندگان ایران در سکوت برگزار شد.
بیش از صد تن از دوستداران علی‌اشرف درویشیان و خانواده‌ی او روز چهارم آبان ساعت 2 بعدازظهر در گورستان بهشت سکینه گرد آمدند تا یاد او را گرامی بدارند. جمعیت در سکوت دو ساعت کنار مزار درویشیان ایستادند و سپس اندک اندک پراکنده شدند. ماموران امنیتی آشکار و پنهان در اطراف محل مستقر بودند و جمعیت را زیر نظر داشتند.
روز اول آبان خانواده درویشیان در اطلاعیه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای اعلام کرد که چهارم آبان مراسم یادبود علی‌اشرف درویشیان را بر مزار او برگزار می‌کند اما یک روز بعد مامور نهاد امنیتی در تماس تلفنی با شهناز دارابیان می‌گوید که برگزاری مراسم ممنوع است و باید لغو شود. خانواده درویشیان به ناچار با انتشار اطلاعیه‌ خبر از لغو "اجباری" مراسم می‌دهد.
با وجود تهدیدهای نهاد امنیتی اعضای خانواده و گروهی از دوستداران درویشیان از جمله جند تن از اعضا و دبیران کانون نویسندگان ایران، شماری از فعالان سرشناس کارگری و فعالان حقوق زنان در این یادواره‌ی ساکت شرکت کردند. در پایان چند نسخه از دو پوستر که یکی را خانواده و دیگری را کمیسیون فرهنگی کانون نویسندگان تهیه کرده بود، توزیع شد.
در آذر 1396 نیز نهاد امنیتی مراسم بزرگداشت این نویسنده‌ی مردمی و نامی را چند ساعت قبل از برگزاری ممنوع کرد.

.برگرفته از صفحه کانون نویسندگان ایران در فیسبوک
رسانه هنروادبیات پرس لیت | Create Your Badge
 

به صفحه خود در فیس بوک پیوند دهید:Share  

بازگشت به صفحه نخست