تماس با سردبیر: gilavaei@gmail.com تماس با نویساد:perslit@gmail.com درباره ما بایگانی پیوندکده سیاسی / ویژۀ انقلاب کتابخانه ادبیات بومی هنر داستان شعر
دوستان، یاران و خوانندگان گرامی، خواهشمندیم هنر و ادبیات پرس لیت را به دیگران نیز معرفی کنید
بهرام شید ۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۴ مه ۲۰۱۶

اطلاعیه کانون نویسندگان ایران به مناسبت درگذشت پرویز کلانتری

پرویز کلانتری (1395-1310)  نقاش، طراح، نویسنده، روزنامه نگار و عضو کانون نویسندگان ایران، پس از یک دوره بیماری طولانی، شامگاه جمعه 31 اردیبهشت ماه درگذشت.
کلانتری در مراکز هنری بسیاری از جمله«دانشکده ی هنرهای زیبای تهران» و «کالج هنری کودکان» در کالیفرنیا کار کرد و مدتی نیز مدیر«کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان» در تهران بود.
وی نمایشگاه‌های گروهی و انفرادی بسیاری در داخل و خارج از ایران برگزار کرد. از مهمترین آثار او تابلو مشهور«شهر ایرانی از نگاه نقاش ایرانی» است که در مقر سازمان ملل در«نایرونی» قرار دارد.
کلانتری افزون بر فعالیت‌های تجسمی به نویسندگی و روزنامه‌نگاری نیز پرداخت و چند مجموعه داستان منتشر کرد. کتاب‌های«ولی افتاد مشکل‌ها»، «چهار روایت» و«نیچه نه، فقط بگو مشد‌اسماعیل» از جمله‌ی آثار اوست.
از وی همچنین مقالات متعددی درباره‌ی هنر و هنرمندان منتشر شده است.
کانون نویسندگان ایران درگذشت پرویز کلانتری را به خانواده، دوستان و دوستداران او و جامعه‌ی فرهنگی مستقل کشور تسلیت می‌گوید و در مجلس بزرگداشت‌اش حضور خواهد یافت.
 

کانون نویسندگان ایران
4خرداد 1395

 

رسانه هنروادبیات پرس لیت | Create Your Badge
 

به صفحه خود در فیس بوک پیوند دهید:Share  

بازگشت به صفحه نخست