تماس با سردبیر: gilavaei@gmail.com تماس با نویساد:perslit@gmail.com درباره ما بایگانی پیوندکده سیاسی / ویژۀ انقلاب کتابخانه ادبیات بومی هنر داستان شعر
دوستان، یاران و خوانندگان گرامی، خواهشمندیم هنر و ادبیات پرس لیت را به دیگران نیز معرفی کنید

بیانیه کانون نویسندگان ایران
آزادی بیان همچنان زیر فشار

خبرها و مشاهدات حاکی از آن است که  اخیرا صدور حکم‌های  قضایی سنگین برای فعالان فرهنگی و اجتماعی و میزان احضارها و پرونده‌گشایی‌ها شدت بیشتری یافته است. در همین یک – دو ماه اخیر سه تن از اعضای کانون نویسندگان ایران برای بازجویی به وزارت اطلاعات احضار و نیز شماری از فعالان  فرهنگی و اجتماعی بازداشت شدند.
محمدرضا عالی پیام (شاعر) به "جرم" سرودن شعر زندانی شده است و مصطفی عزیزی (نویسنده) ، آتنا فرقدانی (هنرمند نقاش)  و آتنا دایمی نیز حکم ‌های سنگین گرفته‌اند. و این‌همه، کمی از بسیار و مشتی از خروار است.
موج جدید فشار که ویژگی‌اش صدور حکم‌های بسیار سنگین قضایی، افزایش ممنوعیت فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی و بالا بردن آمار اعدام‌ها است، برای آن به حرکت درآمده  تا جامعه‌را به سکوت و سکون وادارد و راه را بر ابراز وجود افراد  که همانا استفاده از حق آزادی بیان است، ببندد.
کانون نویسندگان ایران بنا بر اصل اول منشور خود، آزادی بیان بی‌هیج حصر و استثنا را حق همگان می‌داند و خواهان پایان دادن به فشار و سرکوب، لغو احکام صادره و آزادی نویسندگان و هنرمندان دربند و دیگر زندانیان سیاسی و عقیدتی است.
کانون نویسندگان ایران

22 خرداد 1394 

 

رسانه هنروادبیات پرس لیت | Create Your Badge
 

به صفحه خود در فیس بوک پیوند دهید:Share  

بازگشت به صفحه نخست