تماس با سردبیر: gilavaei@gmail.com تماس با نویساد:perslit@gmail.com درباره ما بایگانی پیوندکده   کتابخانه ادبیات بومی هنر داستان شعر
دوستان، یاران و خوانندگان گرامی، خواهشمندیم هنر و ادبیات پرس لیت را به دیگران نیز معرفی کنید پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶ نوامبر ۲۰۱۷

کارمینا بورانا
اثر: کارل اورف

ترجمه فارسی: گیل آوایی

پیشگفتار

سالهاست که به شور وُ حال کارمینا بورانا دل داده ام اما  آنچه که در آن خوانده می شود را ندانسته ام. چندی پیش دنبال معنی سرودها بودم و فقط نخستین سرود آن را یافتم که به فارسی ترجمه شده در حالیکه مجموعه ی سرودهای کارمینا بورانا 24 سرود است. و همین شد که وسوسه ی سمجی به جانم افتاد تا آنها را به فارسی ترجمه کنم و  کردم هم!
وقتی ترجمه این سرودها را تمام کردم، به نظرم رسید شناسه های دیگری از جمله زندگینامه ی کارل اورف و نیز تاریخچه ای از سرودها را همراه کنم که خوشبختانه آنها را در ویکیپدیای فارسی یافتم و به همان بیان، بی دستکاری و ویرایش، در اینجا آورده ام. و از ترجمه ی دوباره ی متن انگلیسیِ آنها خودداری کرده ام.
این را هم یادآور شوم که تمامی زیرنویسها از سوی من است و آنها را برای آگاهی بیشتر و درک بهتر برخی اشاره ها و نامها و بیانهای در سرودها، به ترجمه افزوده ام.
امیدوارم ترجمه ی فارسیِ این سرودها مورد استفاده ی علاقمندان فارسی زبان قرار گیرد.

با مهر و احترام

 

گیل آوایی
gilavaei@gmail.com
پنجشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۶  - 
۹ نوامبر ۲۰۱۷

این اثر با فورمات پی دی اف در سایت مدیافایر منتشر شده است.

برای دریافت/دانلود کردن ترجمه فارسی آن همراه با متن لاتین و انگلیسی اینجا کلیک کنید.

برای دریافت/دانلود کردن ترجمه فارسی بدون متن لاتین و انگلیسی اینجا کلیک کنید.

 
رسانه هنروادبیات پرس لیت | Create Your Badge
 

به صفحه خود در فیس بوک پیوند دهید:Share  

بازگشت به صفحه نخست