تماس با سردبیر: gilavaei@gmail.com تماس با نویساد:perslit@gmail.com درباره ما بایگانی پیوندکده سیاسی / ویژۀ انقلاب کتابخانه ادبیات بومی هنر داستان شعر
دوستان، یاران و خوانندگان گرامی، خواهشمندیم هنر و ادبیات پرس لیت را به دیگران نیز معرفی کنید
تیرشید ۱۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۹ مارس ۲۰۱۶ 

حسین علیزاده: جنگی در کار نبود تا پیروزی را تقسیم کنیم

شناسهٔ خبر: 3576004 - سه‌شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۵
آهنگساز و نوازنده صاحب نام موسیقی ایرانی چند روز مانده به آغاز سال جدید با انتشار نوشته ای در قالب پیام نوروزی از حاشیه های این روزهای موسیقی ایران سخن گفت.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین علیزاده آهنگساز و نوازنده صاحب نام موسیقی ایرانی چند روز مانده به آغاز سال جدید با انتشار نوشته ای در قالب پیام نوروزی از حاشیه های و دغدغه های این روزهای موسیقی ایران سخن گفت.

در متن پیام حسین علیزاده آمده است:

«صلح، نتيجه جدال بدون كينه و خشونت است و بهترين عيدى، شستن كينه هاست با احساس پيروزى. دوستان و هنرمندان عزيز؛ براى اولين بار در تاريخ موسيقى ايران حدود هفتصد نفر با ارزش هاى انسانى و حقوقى برابر، در آزمايشى قرار گرفتند كه طعم شيرين اتحاد و همبستگى را در پی تجربه شان داشت؛ صف در برابر دوستان، نه دشمنان.

ما همه مخالفين و موافقين، در حيطه آزمايشِ آزاده خواهى و يا به نوعى تمرين دموكراسى، قرار گرفته ايم كه حق يك جامعه پوياست. ما از ساسان فاطمى بخاطر شخص او دفاع نكرديم كه ايشان خود قادرند. مي توان گفت ما در نهايت با پشتيبانى از ايشان، مراحل حق طلبى را تجربه كرديم و طعم شيرين اتحاد را چشيديم.

مسلماً جنگى در كار نبود تا پيروزى را تقسيم كنيم. شما با استقامت خود نشان داديد كه مي توانيد به هنرمندان و همكاران خود اطمينان دهيد تا آنها با هميارى و اتحاد شما در امنيت باشند. ما نام هاى خود را، نه براى شخص ساسان فاطمى كه براى عشق و همبستگى كنار هم گذاشتيم و زيباترين نتيجه را گرفتيم.

من شخصاً از طرف فاطمى عزيز به شما تبريك گفته، شما را مژده دهنده موسيقدانان آزدي خواه و آزادمنش مي دانم. قبل از اينكه آقاى فاطمى به هر دليلى و با ميانجي گرى و دخالتِ حتى اشخاص بى ربط، قانع شده باشند، هدف انجام شده، چرا که هدف ما آسايش ايشان بود كه خود ارزشى والاتر از قانع شدن فعلى شان را داشته و دارد.

اما دوستان عزيز؛ طى چندين ماهى كه گذشت به دستاورد همبستگى خود بنگريد و به آن بهاى لازم را بدهيد.

ما توانستيم دوست هنرمند، فاطمى عزيز را دلگرم به عشق خود كنيم و در مقابل، دوستان خانه را نيز متوجه اين اتحاد كرده و ثمره آن را ببينيم. همانطور كه مشاهده كرديد مدتى است كه دوستان خانه - به همت شما – فعال تر شده و به تازگى نيز سعى کرده اند كه خبرهاى گوناگون را در سايت خانه گذاشته و جلسات پى در پى تشكيل داده تا به اتحاد شما خواسته و نا خواسته جواب مثبت دهند.

اينجانب بارها متذكر شده ام دوستان مان در خانه موسيقى اغلب هنرمندانى هستند كه قصد خير داشته اند، اما زمان و مكان شرايط ساز است...

 و اما نكته حساس اينجاست كه همه چيز تازه شروع شده، براى دوستى، براى مسئوليت، براى سازندگى. موضوع آقاى فاطمى فقط چاشنى اين حركت بود، نه هدف.

 هدف؛ اتحاد، انتقاد، و رسيدن به دموكراسي است كه با شركت فعال خود در انتخابات، زير نظر اشخاص ذيصلاح، به آن صورت عمل بخشيده و با شناخت از افراد به آنها راى دهيم.

البته اميدواريم همان طور كه اينجانب بارها در جلسات خانه موسيقى متذكر شده ام، در راى گيرى فقط جاى صندلى ها عوض نشود. با اين اميد كه اگر نسل جوان در مديريت قرار گرفت، طبق سنت عمل نكرده و ظرفيت انتقاد پذيرى خود را گسترش داده و گوش شنواى خود را بدون ملاحظات در اختيار اعضای خانه خود قرار دهند و در نتيجه با نيروى اتحاد و دوستى به حل مشكلات موسيقى همت گمارند و نیز دوستان قديم، رنج چند باره مسئوليت را، از خود زدوده و راه را براى آینده  نسل جوان هموار سازند.

سال نو براى موسيقى و موسيقيدانان رنج كشيده ايران مبارك باد. حسين عليزاده / هيجدهم اسفند نود و چهار»

http://www.mehrnews.com/news/3576004

رسانه هنروادبیات پرس لیت | Create Your Badge
 

به صفحه خود در فیس بوک پیوند دهید:Share  

بازگشت به صفحه نخست